یک ساعت پس از مصرف آب سیب به شدت در خون افزایش می یابد

سوریانو-مالدونادو 2014 مطالعه متقاطع تصادفی. 20 نفر، 21 تا 29 سال. بررسی اثرات مصرف دو آب سیب کدر با محتوای پلی فنل و ویتامین C متفاوت بر وضعیت آنتی اکسیدانی، متابولیک قلبی و نشانگرهای التهابی در جوانان سالم.
در هر دوره مداخله 4 هفته ای، داوطلبان به طور  آب سیب برای اسهال دو لیوان مصرف کردند یا آب سیب غنی از ویتامین C (VCR) (60 میلی گرم در لیتر ویتامین C و 510 میلی گرم معادل کاتچین در لیتر) یا یک آب میوه غنی از پلی فنل (PR) (22 میلی گرم در لیتر ویتامین) C و 993 میلی گرم کاتچین معادل در لیتر).
در طول دوره VCR، فعالیت آنتی پارچه کرپ کش پلاسما (FRAP) افزایش یافت (0.031 = P)، در حالی که ICAM-1 و کلسترول تام روند کاهشی را نشان دادند.
در طول دوره روابط عمومی، انسولین پلاسما و HOMA افزایش یافت و گلوتاتیون کل کاهش یافت (05/0 > P). مصرف مشترک آنتی اکسیدان های طبیعی آب سیب مانند ویتامین C و پلی فنل ها ممکن است در مقایسه با پلی فنل های سیب به تنهایی، اثرات مطلوب ملایمی بر روی نشانگرهای متابولیک قلبی ایجاد کند.

12 مرد و زن (8 مرد و 4 زن)، 21 تا 42 سال، با BMI بین 18.5 تا 25 کیلوگرم بر متر مربع (وزن طبیعی).یافته های مشابهی توسط Wruss و همکاران گزارش شده است.
در یک مطالعه مداخله ای که با هدف آزمایش سالاد کلم و انار و هویج آیا مصرف پلی فنول های موجود در آب سیب بر ظرفیت آنتی اکسیدانی پلاسما تأثیر دارد یا خیر.
نمونه های خون و ادرار چندین بار پس از مصرف دوز منحصر به فرد 500 میلی لیتر آب سیب تصفیه نشده جمع آوری شد و ظرفیت آنتی اکسیدانی با استفاده از TEAC و ORAC ارزیابی شد.
ORAC یک ساعت پس از مصرف آب سیب به شدت در طرز تهیه ترشی لیته گل کلم افزایش یافت، سپس در ساعات بعد به میزان قابل توجهی کاهش یافت و سپس شش ساعت بعد دوباره افزایش یافت این مشاهدات توسط TEAC تایید شد.
با این حال، محتوای فنلی کل و تجزیه و تحلیل محتوای فنلی توسط کروماتوگرافی فاز معکوس در ادرار با این الگوی جنبشی مطابقت نداشت.
 • منابع:
  1. Health Benefits of Apple Juice Consumption
 • تبلیغات: 
  1. گلیم و نحوه ساخت فرش را شرح می دهند
  2. زردآلو خشک از نظر کل قند کمتر و دو برابر کلسیم دارد
  3. با محصولات زیر با فقر خداحافظی کنید!
  4. یک شبه بدون کلاهبرداری میلیاردر شوید

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.