لامپ هالوژن شعاع که قابلیت تبدیل شدن به آیینه را دارد

چگونه لامپ هالوژن شعاع نور مصنوعی ساطع می کنند؟ در کجا باید از لامپ هالوژن استفاده کرد؟ هالوژن کجا در صنعت روشنایی جای می گیرد؟

اما قبل از شروع ممکن است فکر کنید، پس چرا باید در مورد فناوری اطلاعات داشته باشم و این دانش چگونه برای من مفید است؟ من می‌خواهم قبل از بررسی عمیق‌تر خود فناوری، چند مزیت درک فناوری را بیان کنم.

هالوژن نوعی فناوری روشنایی است که اساساً یک نسخه پیشرفته از لامپ های رشته ای است درست مانند لامپ های رشته ای جریان الکتریکی وارد پریز می شود و به سمت رشته تنگستن می رود و رشته را تا حد رشته ای گرم می کند.

لامپ های هالوژن دارای رشته های تنگستن هستند که در یک کپسول کوارتز قرار گرفته و با گازهای ید و برم پر شده است.

لامپ

ما یک لامپ را بر اساس فناوری که برای تولید نور مصنوعی استفاده می کند طبقه بندی می کنیم از آنجایی که لامپ‌های هالوژن تنها یک پیشرفت فناوری رشته‌ای هستند ما آنها را به عنوان خانواده لامپ‌های خود طبقه‌بندی نمی‌کنیم در عوض ما آنها را زیر مجموعه ای از خانواده لامپ های رشته ای می نامیم.

جریان الکتریکی از پریز جریان می یابد و با پایه لامپ تماس پیدا می کند. درست مانند لامپ های رشته ای، جریان الکتریکی وارد پریز می شود و به سمت رشته تنگستن می رود و رشته را تا حد رشته ای گرم می کند.

پیشرفت لامپ های هالوژن این است که رشته در یک کپسول کوارتز پر از گاز هالوژن محصور شده است این گاز بی اثر است و از ید و برم تشکیل شده است.

جریان الکتریکی «چرخه هالوژن» را آغاز می‌کند، جایی که ذرات سوزانده شده از رشته تنگستن دوباره توسط هالوژن داخل کپسول کوارتز به درون رشته برمی‌گردند و امکان «استفاده مجدد» از این ذرات را فراهم می‌کنند.

استفاده مجدد از ذرات به لامپ کارایی نوری بالاتر و عمر طولانی تری نسبت به لامپ های رشته ای می دهد بنابراین هالوژن ها می توانند تا 2500 ساعت دوام بیاورند در حالی که لامپ های رشته ای عمر متوسطی بین 800 تا 1200 ساعت دارند.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.