فواید پودر لیمو خشک

افزودن لیمو به آب ممکن است هیدراتاسیون را افزایش دهد حدس بزنید یکی از رایج ترین دلایلی که مردم روزانه آب کافی نمی نوشند چیست طعم آن را دوست ندارند. بله، طعم آب “معمول” برای بسیاری از مردم خیلی خسته کننده به نظر می رسد، بنابراین افزودن کمی پودر یا آب لیمو به این مخلوط می تواند به میزان قابل توجهی مصرف آب روزانه شما را افزایش دهد.

طبق آکادمی ملی علوم، مهندسی و پزشکی، مقدار توصیه شده آب مصرفی روزانه حدود 2.7 لیتر  برای زنان و 3.7 لیتر برای مردان – از تمام نوشیدنی ها و غذاها است. در طول روز. برای یک تخمین تقریبی از مصرف آب خالص توصیه شده خود، سعی کنید به ازای هر کیلوگرم وزن بدنی که در حال حاضر دارید، حدود 30 میلی لیتر آب بنوشید. پودر لیمو عمانی منبع فوق العاده ویتامین C است در میان تمام میوه ها و سبزیجات، لیمو یکی از غنی ترین منابع ویتامین C (اسید اسکوربیک) است. برای اینکه به شما ایده بدهیم که چرا اینقدر مهم است، در اینجا برخی از مزایای اصلی این ماده مغذی (طبق مطالعات) آورده شده است.

لیمو عمانی زرد

ویتامین C یک آنتی اکسیدان قوی است که شما را از آسیب رادیکال های آزاد محافظت می کند ویتامین B و اسید فولیک را فعال می کند پلاک های شریانی را تثبیت می کند سلامت مغز را ارتقا می دهد و از آن در برابر بیماری های عصبی محافظت می کند از کاهش وزن پشتیبانی می کند لیمو حاوی نوعی ترکیبات آلی آنتی اکسیدانی است که به نام پلی فنول ها شناخته می شوند. پلی فنول های خاص موجود در لیمو (اریوسیترین، هسپریدین، نارینگین و غیره) دارای خواص ضد چاقی هستند، به این معنی که از افزایش وزن جلوگیری می کنند و تجمع چربی بدن را سرکوب می کنند. لیمو می تواند سلامت و ظاهر پوست شما را بهبود بخشد به لطف محتوای فوق العاده ویتامین C، لیمو می تواند سلامت پوست شما را بهبود بخشد. در سال 2007، یک مطالعه جالب به این نتیجه رسید که مصرف بیشتر ویتامین C با کاهش پیری پوست، کاهش تعداد چین و چروک ها و کاهش خشکی پوست مرتبط است. به احتمال زیاد، این به دلیل پتانسیل آنتی اکسیدانی اسید اسکوربیک است. لیمو می تواند به شما در کنترل فشار خون کمک کند.

مطالعه ای در سال 2014 گزارش داد که مصرف روزانه لیموترش همراه با جلسات پیاده روی روزانه دو عاملی هستند که می توانند فشار خون را تا حد زیادی بهبود بخشند. از آنجایی که فشار خون بالا یک عامل خطر قوی برای بیماری های قلبی عروقی است، خوب است بدانید که چنین چیز ساده ای مانند لیمو می تواند به شما کمک کند از این عواقب ناخوشایند جلوگیری کنید!

لیمو می تواند هضم غذا را بهبود بخشد لیمو برای قرن ها در آموزه های درمانی سنتی برای بهبود هضم و رفع یبوست مورد استفاده قرار گرفته است. توصیه کلی در اینجا این است که به جای خوردن میوه، آب لیمو گرم بنوشید، زیرا آب لیمو سریعتر و به روشی ملایم تر عمل می کند و استفاده از چای لیمو عمانی تاثیر بسیار زیادی را دارد.

لیمو نفس شما را تازه می کند و لیمو به دلیل توانایی آن در از بین بردن برخی از باکتری هایی که در وهله اول باعث بوی بد دهان می شوند، یک خوشبو کننده طبیعی نفس است. برای تاثیر بهتر، نوشیدن آب لیمو در بین وعده های غذایی و بلافاصله پس از بیدار شدن از خواب برای پاکسازی دهان توصیه می شود.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.