از تاثیر لیمو بر سرطان سینه بیشتر بدانید

یک مطالعه در سال 2011 که در مجله آسیایی اقیانوسیه پیشگیری از سرطان منتشر شد، نشان داد که عصاره لیمو روی سلول های سرطان سینه باعث مرگ سلولی می شود. عصاره لیمو در شرایط آزمایشگاهی استفاده شد، اما نتایج ممکن است نشان دهنده خواص قدرتمند مبارزه با سرطان در لیمو باشد. قیمت لیمو شیرین پیوندی برای این منظور بسیار مفید می باشد.

رامسی گفت: مطالعات متعددی برای درک نقش فولات در کاهش سرطان در حال انجام است. مقاله ای در سال 2007 در مجله آمریکایی تغذیه بالینی اشاره می کند که خواص احتمالی فولات در کاهش سرطان احتمالاً با نقش آن در تولید موادی مرتبط است که DNA سرطان را خاموش می کند.

با این حال، این مطالعه اشاره می‌کند که برخی تحقیقات نشان داده‌اند که در برخی موارد سطوح بالای فولات می‌تواند واقعاً رشد سلول‌های سرطانی را تشویق کند.

نویسندگان می نویسند: فولات ممکن است در مراحل اولیه سرطان زایی و در افرادی که وضعیت فولات پایینی دارند محافظت کند، اما اگر دیرتر و به طور بالقوه در مصرف بسیار بالا تجویز شود، ممکن است باعث سرطان زایی شود.

رامزی گفت: لیمونین ها همچنین با کاهش خطر ابتلا به سرطان مرتبط هستند. مقاله ای در سال 2012 در مجله Nutrigenetics and Nutrigenomics به لیمونین ها در سلول های سرطان سینه نگاه کرد و دریافت که آنها می توانند کمک مفیدی برای شیمی درمانی باشند.

رامزی گفت: لیمو یک راه عالی و کم کالری برای طعم دادن به نوشیدنی ها و غذاها است و در واقع، لیمو، آب لیمو و پوست لیمو در بین رژیم‌های غذایی محبوب شده‌اند.

گزارش‌های علمی 2017 (در برگه جدید باز می‌شود) مطالعه رژیم‌های کوتاه‌مدت مبتنی بر آب‌میوه، که همگی دارای آب لیمو به عنوان ماده اولیه بودند، نشان داد که میکروبیوتای روده شرکت‌کنندگان مرتبط با کاهش وزن بهبود یافته، اکسید نیتریک گشادکننده عروق آنها افزایش یافته است و اکسیداسیون لیپیدهای آنها کاهش یافته بود که منجر به بهبود سلامت کلی شد. از همین رو قیمت لیمو عمانی سیاه در تهران بسیار عالی می باشد.

رامزی اضافه کرد که پوسته‌ها حاوی مواد مغذی زیادی هستند. رنده کردن پوست و افزودن به سالاد، غذاهای مرغ یا ماهی می‌تواند طعم مرکباتی به آن اضافه کند. پوست‌ها را نیز می‌توان در اسموتی یا سوپ ترکیب کرد. اما او تاکید کرد که با آنها مانند یک گلوله جادویی برای سم زدایی و کاهش وزن رفتار نشود.

 • منابع:
  1. Lemons: Health Benefits & Nutrition Facts
 • تبلیغات: 
  1. راز زنی که با کلاهبرداری از ثروتمندان میلیاردر شد
  2. بروزترین لوله پلی اتیلن دنیا به دست بشر تولید شد!!
  3. فواید روغن ماهی امگا 3 برای سلامتی مردان
  4. اکسسوریهای زیبا با صدف را ببینید!

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.